CO OZNACZAJĄ GESTY RĄK W RÓŻNYCH KRAJACH

0

Gesty rąk są świetnym sposobem na podkreślenie wypowiedzi, ale miej się na baczności, gdyż w różnych kulturach oznaczają one co innego.orcing what you’re saying, but caution…as they may mean different things in different cultures.

 

Hand gestures as a foreign language!

Kciuk w górę
Ten powszechnie rozpoznawalny znak aprobaty lub zgody w Bangladeszu uznawany jest za obrazę.
W niektórych częściach Bliskiego Wschodu, kciuk w górę jest bez wątpienia bardzo obraźliwym odpowiednikiem kciuka w dół.
Gest kciuka podniesionego w górę był mylący dla ludzi już od tysiącleci!

 

what hand gestures mean in different languages!

Chodź tutaj
Ten gest jest używany w Stanach Zjednoczonych, aby poprosić kogoś o podejście do przodu, ale w Azji ten gest nie jest mile widziany. Powinno się go używać jedynie do przyzywania psów… Na Filipinach można zostać aresztowanym za wykonanie takiego gestu.

 

What hand gestures mean in different countries

Rogata dłoń
W USA „rogata dłoń” przyjęła się wśród fanów rocka i jest znakiem aprobaty – rock on!
Hook ’em Horns jest sloganem i gestem University of Texas w Austin. Jednakże w wielu krajach śródziemnomorskich i łacińskich, takich jak Argentyna, Brazylia, Kolumbia, Kuba, Hiszpania, Włochy i Portugalia, wykonanie takiego gestu jest równoznaczne z powiedzeniem komuś, że jest zdradzany przez współmałżonka

 

What hand gestures mean in different languages

Spoglądanie na zegarek
Może oznaczać „Śpieszy mi się” lub „Muszę być teraz gdzie indziej”. Jednakże na Bliskim Wschodzie rozmowa powinna toczyć się swoim naturalnym rytmem, a spoglądanie na zegarek podczas jej trwania jest bardzo nieuprzejme. W kulturze arabskiej rozpoczęta rozmowa musi „trochę potrwać”.

 

What hand gestures mean in different countries

Gest OK
W większości angielskojęzycznego świata, a także w kilku innych krajach gest ten oznacza, że wszystko jest w porządku, okej lub wspaniale. Jednak w Brazylii gest ten uznawany jest za obraźliwy. Najbardziej znanym tego przykładem jest wizyta Richarda Nixona w Brazylii w 1950 roku, kiedy to po przybyciu na miejsce pokazał czekającym na niego w Rio de Janeiro tłumom „gest OK”, za co został wygwizdany!

 

What hand gestures mean in different countries

Gest „V”
Ten znak występuje w dwóch wersjach: w jednej wnętrze dłoni skierowane jest na zewnątrz, a w drugiej do wewnątrz. W USA obie wersje oznaczają „zwycięstwo” i pokój: protestujący przeciwko wojnie w Wietnamie i aktywiści przyjęli ten gest jako oznakę pokoju. Gest ten stał się powszechnie znany dzięki skojarzeniu z hippisami, którzy wymawiając słowo „Pokój”, sygnalizowali je również gestem dłoni (wnętrze skierowane na zewnątrz).

Gdzie indziej, np. w Wielkiej Brytanii, Australii i RPA, ten sam gest wykonany wnętrzem dłoni skierowanym do innej osoby jest uznawany za niezwykle obraźliwy.

Kiedy następnym razem będziesz szlifować swoje umiejętności językowe, pamiętaj, aby ostrożnie gestykulować!

 

See you on busuu 🙂

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here