#busuuMadeMe: busuu BİZİM neler yapmamızı sağladı?

0

❄️ Bizi bu çetin kış aylarında motive etmesi için, busuu’da bu Ocak ayını tamamen öğrencilerimizden gelen farklı dil öğrenme hikayelerine ayırdık. busuu’nun neyi başarmana yardımcı olduğu ile çok yakından ilgileniyoruz. #busuuMadeMe etiketini yarattığımızdan beri busuu topluluğundan gelen yüzlerce muhteşem hikayeyi dinledik. Bugün ise benim bize ait hikayeleri sizlerle paylaşma zamanım geldi! Ne de olsa hepimiz bu işte beraberiz ?! busuu’nun onlara neler kattığını ve neleri başarmalarına imkan sağladığını öğrenmek için, ofisimizdeki farklı ekiplerden dört iş arkadaşım ile bir araya geldim…

Fransızca dil uzmanlarımızdan biri olan Elisa, uygulama ile İspanyolca öğreniyor. ?? busuu’da çalışmak ona yeni bir dil öğrenme konusunda ilham verdi çünkü bir süre önce ofisteki iş arkadaşlarının çoğunun üçten fazla yabancı dil konuştuğunu fark etti! ?‍? Kendine 2017 yılının sonuna kadar A2 seviyesini bitirme hedefi koydu… ve başardı! busuu, Elisa’nın aksanı konusunda hiç utanç duymadan rahatça İspanyolca telaffuzunu pratik yapmasını sağlayacak kadar kendini cesur hissetmesine sebep oldu. Topluluktaki birçok insanın benzer yollardan geçtiğini bilmek, ona güven verdi ve kendini rahat hissettirdi. Böyelikle yabancı dil öğrenme konusunda muhteşem bir girişimde bulunmuş oldu. Ve elbette, ofiste İspanyolca muhabbet edildiğinde artık rahat rahat konuşulanları gizlice dinleyebiliyor! ?

 

Üst düzey ürün sorumlumuz Neil, Öğrenme Deneyimi için busuu’da Fransızca ?? öğreniyor. Bu dile çocukları da okulda Fransızca öğreniyor olduğu için öğrenmeye başladı ve tam bir aile uğraşı olsun diyerek çocuklarına katılmaya karar verdi ?. Bu yıl içinde, kendi deyişi ile, “işe yaramaz bir İngiliz!” gibi hissetmeden Fransa’daki arkadaşlarını da ziyaret etmek istiyor. busuu onu insanlarla gerçekten çekinmeden sohbet edebilirmiş gibi hissettiriyor, cesaretlendiriyor ve dinleme becerilerini geliştirme imkanı veriyor. Onunla benzer bir yolculukta olan diğer öğrencilerin oluşturduğu topluluğun bir parçası olma hissi de cabası!

 

Pazarlama müdürümüz Lea, busuu’da Rusça öğrenmeye başladı ?? çünkü Rusça’yı Doğu Almanya’da büyüdüğü sıralarda okulda ?öğrenmiş ancak neredeyse hepsini tamamen unutmuş. Lea, Rusça bilgisini tekrar yoluna sokmak istedi ve artık sadece “Kahverengi saçlarım var!” diyebilmekten çok daha fazlasını konuşmak istiyor. busuu, konuşma konusunda onun kendine güvenini yerine getirdi ve yarattığı konfor alanından çıkmasını sağladı. Öyle ki, doğru düzgün Rusça muhabbet etmeye başladı bile!

 

 


Ve son olarak, Uygulama Programlama Arayüzü alanında çalışan genç mühendislerimizden biri olan Richard için ise busuu’nun yeri apayrı! Richard, busuu sayesinde kız arkadaşı ve onun ailesine daha da yakınlaştı?. Uygulama üzerinden Almanca ?? öğrenmeye başladı çünkü kız arkadaşı Hamburg’dan geliyor ve onun geçmişini, geldiği kültürü daha yakından anlamak ve ailesi ile tanışmak istedi. Richard, daha önce aldığı derslerden temel Almanca bilgisine sahip, ancak busuu kelime bilgisini tazelemesine ve temel dil bilgisi noktalarını yeniden tekrarlamasına yardımcı oldu. Hatta Noel zamanı Almanya’da iken kız arkadaşının tüm ailesi ile sohbet etmeyi de başardı!

 

İşte sana biraz ilham vermesi için bizden birkaç hikaye! Ama seninkini unuttuk sanma:-) Yaşadığın hikayeler hakkında daha fazlasını öğrenmek istiyoruz! busuu ile başka bir dili öğrenirken edindiğin tecrübelerini yorum olarak yaz, paylaş ve dil öğrenme yolculuğunda busuu’nun sana nasıl yardım ettiğinden bahset. #busuuMadeMe etiketini de eklemeyi unutma ?

İyi öğrenmeler!

Emma, busuu’daki Fransızca dil uzmanlarımızdan biri. Uygulama üzerinden İtalyanca ?? öğreniyor. busuu’da öğrendikleri sayesinde İtalyan restoranlarına gittiğinde yiyecek siparişi verirken çok mutlu oluyor ve heyecanlanıyor çünkü artık İtalyanca kelimeleri düzgün telaffuz edebiliyor!? ?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here