Hip, hip, hurra dla małych zwycięstw

November 10, 2023

Przez cały styczeń i luty pomagamy Ci w świętowaniu Twoich osiągnięć. A co jest w tym najlepszego? To nie muszą być duże cele. Tak naprawdę nalegamy na świętowanie małych zwycięstw!

Sam fakt zrobienia postanowienia noworocznego jest pozytywnym krokiem – ludzie, którzy je robią mają 10 razy większą szansę na zmianę swojego zachowania! Pomimo to, że 45% ludzi porzuca swoje noworoczne postanowienia w pierwszych sześciu miesiącach, to eksperci twierdzą, że próbowanie każdego dnia, daje sporą szansę na osiągnięcie sukcesu!

Czy nie mówimy tego od zawsze? Wystarczy 10 minut dziennie, aby poprawić swoje umiejętności językowe.

A więc w roku 2017 zamieńmy marzenia o nauce języków w rzeczywistość.

Czym są małe zwycięstwa?

Małe zwycięstwa są dla wszystkich z nas czymś innym. Jednak zawsze należy pamiętać o tym, aby podczas nauki języka nie porównywać się z innymi. Należy raczej swoją obecną wiedzę odnieść do jej wcześniejszego stanu. Nie ma znaczenia, czy jest to zamówienie Frühstück po niemiecku, czy przeczytanie Don Quixote w oryginalnej hiszpańskiej wersji – należy świętować każde małe zwycięstwo, które uda Ci się osiągnąć.

Nawiązanie krótkiej rozmowy, zamówienie kawy, mówienie „proszę” i „dziękuję”, to właśnie są małe kroki w drodze do biegłości językowej.

Doceń chwile radości

Świętowanie małych zwycięstw to świetny sposób na uprzyjemnienie sobie nauki. Kiedy przestaniemy się cieszyć z naszych osiągnięć i po prostu przechodzić do nowych celów, automatycznie zapomnimy o naszych sukcesach.

celebrate-success

Nawet doświadczony naukowiec może dowiedzieć się czegoś nowego. Dlatego właśnie tak ważne jest świętowanie małych sukcesów. Kiedy przypomnisz sobie początki swojej nauki, zdasz sobie sprawę ze swoich niewiarygodnych postępów. To także wprowadzi Cię w „stan upojenia sukcesem”. To takie magiczne miejsce, w którym uczysz swój mózg, jak smakuje sukces. Świętujesz krok uczyniony we właściwym kierunku; krok w kierunku zmiany swoich nawyków.

Jak zwykle możemy potwierdzić to naukowo: za każdym razem, kiedy coś osiągamy i cieszymy się z tego, do mózgu uwalniana jest dopamina. To naprawdę świetne uczucie, do którego chcemy powracać! Parafrazując młodego Jediego: „Nie zapominaj o swoich małych zwycięstwach, a jeszcze więcej ich osiągniesz. ”

A może jednak zamienimy się w Yodę?

Miej oczy szeroko otwarte

Przez następne parę miesięcy nasz Facebook, Twitter, Instagram i strona internetowa będą pełne materiałów, które pomogą Ci w świętowaniu tych małych zwycięstw. Pochwal się z nami swoimi zwycięstwami na Facebooku, Twitterze lub Instagramie, korzystając z hashtaga #LittleWins, #busuu. I pamiętaj, że użytkownicy busuu są zawsze gotowi do pomocy!

Learn a language