Poznaj nowe logo Busuu

November 10, 2023

Z wielką przyjemnością przedstawiamy nowe logo oraz tożsamość wizualną Busuu.

Zmiana naszego logo odzwierciedla śmiałe podążanie w nowym kierunku. Za nowym wizerunkiem kryje się wiele przemian, które doprowadziły nas do dnia dzisiejszego.

W ciągu 11 lat istnienia Busuu wprowadzaliśmy różne modyfikacje, lecz żadna z nich nie była tak ekscytująca, jak obecna.

Powiększyła się nie tylko nasza firma, ale i społeczność, która w ciągu ostatniej dekady rozrosła się do 90 milionów użytkowników. W związku z tym chcieliśmy, aby zachodzące w Busuu przemiany odzwierciedlała również nasza marka.

Nadal nazywamy się Busuu – jak pewien ginący język w Kamerunie – jednak nowa tożsamość wizualna skuteczniej podkreśla nasz dotychczasowy rozwój oraz aspiracje.

Z naszych rozmów ze społecznością wynika, że wielu użytkownikom z całego świata podoba się dotychczasowe logo oraz marka. My również jesteśmy do nich przywiązani! Pora jednak otworzyć się na nowe, ekscytujące możliwości, jakie czekają nas w przyszłości. Naszą misją jest w końcu przełamywanie barier komunikacyjnych i integrowanie ludzi poprzez naukę języków.

Wszystko to, co widzicie dzisiaj, a także wszystkie nadchodzące zmiany zostały dokładnie zaplanowane, omówione, wypróbowane i sprawdzone. Bardzo się cieszymy, mogąc wreszcie zaprezentować światu nasze niezwykłe, nowe logo. W procesie tym brała udział spora część naszej społeczności, dlatego dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się z nami swoją opinią.

Jest to pierwsza z wielu przemian, jakie czekają nasz wizerunek. W najbliższej przyszłości zaprezentujemy naszej fantastycznej społeczności kolejne udoskonalenia.

Nasza misja

Nasza misja to zobowiązanie wobec wszystkich członków naszej społeczności. Łączy ze sobą wizerunek, jaki reprezentujemy, z celami, które chcemy osiągnąć. Stanowi ona świetny punkt wyjścia do rozwoju naszej nowej marki, dlatego chcemy się nią tutaj z wami podzielić. 

W Busuu wierzymy, że język jest swego rodzaju pomostem łączącym różne kultury. Skłania do szukania porozumienia i podjęcia rozmów, zachęca do realizacji celów i dokonywania odkryć. Dla niektórych jest kluczem do sukcesu, dla innych przepustką do nowego świata. 

Dlatego właśnie misją Busuu jest zwiększanie efektywności i komfortu nauki języków. Wykorzystując potęgę technologii, możemy zjednoczyć świat za pomocą języka. 

Wartości marki 

Wartości Busuu reprezentują to, w co wierzymy jako firma. Na tych fundamentach zbudowaliśmy markę Busuu. Uwidaczniają się one w słowach i obrazach, z których korzystamy w komunikacji ze światem. 

Zrozumienie tego, co sobą reprezentujemy oraz jak się komunikujemy z naszą społecznością, jest niezbędne w celu dostosowania się do potrzeb naszej różnorodnej społeczności, jaką zbudowaliśmy w ciągu ostatnich 11 lat. 

Dlatego wartościami naszej marki są:

Ambicja: Chcemy, aby nasi użytkownicy odnieśli sukces, niezależnie od stawianych sobie celów. Jesteśmy ambitni i nieustannie przesuwamy granice. 

Społeczność: Wierzymy, że dzięki językom ludzie się integrują. Poznawanie języków zachęca do szukania porozumienia. Nasza społeczność jednoczy ludzi z całego świata.

Radość: Uważamy, że nauka języków powinna być przyjemnością. Pomagamy ludziom czerpać fascynujące korzyści z umiejętności mówienia w innym języku. 

Ciekawość: Odczuwamy nieustanne pragnienie wiedzy i rozwoju. Pasjonujemy się poznawaniem innych kultur. Pomagamy ludziom odkrywać świat dzięki językom.

Efektywność: Chcemy, aby ludzie uczyli się języków mądrze. Łączymy edukację z technologią. 

Wartości marki określają sposób naszej komunikacji, sposób pracy nad produktem oraz sposób, w jaki będziemy rozwijać markę Busuu w nadchodzących latach.

Logo Busuu

Na koniec przyjrzyjmy się logo Busuu, które wyraża naszą wizualną tożsamość. Na przestrzeni wielu lat rozwoju wielokrotnie udoskonalaliśmy logo Busuu i pomyśleliśmy, że miło będzie podzielić się z wami naszą wizerunkową przemianą.

Która doprowadziła nas do dnia dzisiejszego.

Jesteśmy wreszcie gotowi, aby zaprezentować światu zupełnie nowe logo Busuu. Mamy nadzieję, że wam się spodoba.

Nowe logo składa się ze znaku słownego „Busuu” oraz ikonki w kształcie litery B, zbudowanej z dwóch złączonych ze sobą dymków. Reprezentują one rozmowy, których prowadzenie umożliwia Busuu, zarówno w ramach naszej społeczności, jak i z ludźmi na całym świecie – dzięki nabytym umiejętnościom językom.

Od pierwszego dnia w jednoczeniu świata za pomocą języków pomaga nam technologia, dlatego uznaliśmy, że podkreślenie tego faktu w naszej nowej tożsamości jest bardzo istotne.

Zmieniliśmy również małą literę „b” na duże „B”. Małej litery „b” używaliśmy przez tak długi czas, że stała się dla nas normą. Większość osób spoza Busuu używa jednak dużej litery „B”, dlatego postanowiliśmy zmienić pisownię z uwagi na spójność. 

Kolorystyka 

Aktualizując logo, skorzystaliśmy również z okazji do zmiany kolorystyki. Barwę jasnoniebieską zastąpiliśmy intensywniejszą alternatywą. Dlaczego? Cóż, dotychczasowa kolorystyka wydawała nam się zbyt mało wyrazista, a nowy odcień ma odzwierciedlać śmielszą wizję przyszłości Busuu.

Nowy „niebieski Busuu” jest przyjemniejszy dla oka i poprawia ogólny wygląd aplikacji. Pomaga również osiągnąć lepsze kontrasty kolorystyczne, które poprawiają czytelność treści.

Oprócz nowego niebieskiego w niedalekiej przyszłości pojawią się również inne, dodatkowe odcienie. Ale o tym opowiemy następnym razem.

Na razie są to wszystkie najważniejsze zmiany, z którymi się spotkasz! W nadchodzących miesiącach przedstawimy kolejne aktualizacje wpisujące się w charakter nowego Busuu. Jednak będziemy je wprowadzać ostrożnie i stopniowo, aby mieć pewność, że są korzystne. 

Pragniemy podkreślić, że ciągle jesteśmy tym samym Busuu i cieszymy się, że towarzyszycie nam w kolejnym etapie rozwoju marki. Nie ustajemy w pracy nad usprawnianiem nauki języków i nie możemy się doczekać waszych kolejnych osiągnięć!

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim użytkownikom biorącym udział w testowaniu i opiniowaniu naszego produktu oraz całej 90-milionowej społeczności Busuu. Bez was to wszystko nie byłoby możliwe! 

Learn a language